Pszi Pont Alapítvány
Ukrajnából menekült gyerekek számára befogadó iskolai környezet kialakításának szakmai támogatása
Iskolapszichológusok és más iskolai szakemberek számára nyújtunk szakmai támogatást ingyenes módszertani anyaggal, illetve a 2022/23-as tanév második félévében ingyenes folyamatos szupervíziót biztosítottunk iskolapszichológusok részére.Ukrajnából menekült gyerekek számára befogadó iskolai környezet kialakításának szakmai támogatása
Iskolapszichológusok és más iskolai szakemberek számára nyújtunk szakmai támogatást ingyenes módszertani anyaggal, illetve a 2022/23-as tanév második félévében ingyenes folyamatos szupervíziót biztosítottunk iskolapszichológusok részére.
A program célja
A program célja, hogy támogassuk az iskolapszichológusokat és az iskolákban dolgozó segítő szakembereket abban, hogy befogadó iskolai környezetet tudjanak teremteni és fenntartani, ezzel könnyítve az ukrajnából menekült gyerekek beilleszkedését. A program tehát a befogadó környezet megteremtéséről szól, amely segíti az inklúziót.
Ingyenes kiadványunk 1: Módszertani szakmai anyag a befogadó iskolai közösségekért
Készítettünk egy szakmai módszertani anyagot, amely az iskolapszichológusok számára nyújt segítséget abban, hogy a helyi iskolai környezetet az érintett szereplők bevonásával és támogatásával befogadó közösséggé tudják formálni.
Letöltés: Befogadó iskola közösség – Módszertani segédanyag iskolapszichológusok, pedagógusok számára
Ingyenes kiadványunk 2: Összegző leírás az ukrán és magyar társadalom és kultúra különbségeiről
Gondozásunkban készült egy másik szakmai anyag is, amelyben a magyar és az ukrán társadalom és kultúra közötti főbb különbségeket vizsgáljuk, amely szintén rendkívül fontos ahhoz, hogy megértsük a hozzánk érkező ukrán emberek szokásait, viselkedését.
Letöltés: Kulturális és társadalmi különbségek Ukrajna és Magyarország között
Ingyenes szupervízió iskolapszichológusoknak
Programunk során az iskolapszichológusok és az érdeklődő pedagógusok számára ingyenes szupervíziós sorozatot valósítottunk meg, amely során egyrészt az integrációval kapcsolatban felmerülő problémákat és kérdéseket vitattuk meg, másrészt a szakmai anyagba építettük a szupervíziók során elhangzott tapasztalatokat. A szupervíziós alkalmak során az iskolai integráció teljes folyamatát és az összes érintett szereplő igényét, feladatát és felelősségét feldolgoztuk. A szakmai iránymutatáson túl számos gyakorlati elemet is belefoglaltunk, amelyet az iskolapszichológusok, a pedagógusok és más segítő szakemberek is alkalmazni tudnak a gyakorlatban.
További részletek: Szupervízió
A szakmai módszertani anyag minden érdeklődő szakember számára ingyenesen online elérhető a honlapunkon.
A projekt vezető szakemberei
A projekt vezetője és koordinátora Füredi Krisztián, pszichológus, a Pszi Pont Alapítvány Elnöke és Füredi Éva, mentálhigiénés szakember és iskolai integrációs szakértő, a Pszi Pont Alapítvány kuratóriumának tagja.
A szakmai anyag szerzője Kiss Kinga, gyermek- és serdülő klinikai szakpszichológus.
A Magyarország és Ukrajna közötti társadalmi és kulturális különbségeket áttekintő írás szerzője Pölhe Dóra, interkulturális szakértő.
Támogatás
A projekt a United Way Magyarország támogatásával valósult meg.